Mano dukrai, kaip ir daugeliui vaikų, patinka žiūrėti filmukus, piešti, dainuoti, ir patinginiauti. Ji stengiasi gerai mokintis, nors gal rezultato kartais nori per greitai. Šeimoje dažnai kalbamės, apie tai kaip siekti užsibrėžto tikslo, koks požiūris į gyvenimą yra geresnis.

Stengiuosi, kad pokalbiai nebūtų eilinis pamokslavimas, juk pats mažas būdamas tokiems pokalbiams priešinausi. Siekiu, kad viskas vyktų per diskusiją, aptarimus, pavyzdžius.

Visgi, šiandieną išlaikyti vaiko dėmėsį nėra lengva, o prasmingas vaiko užduotas klausimas, man kaip vandens gurkšnis karštą vasaros dieną. Suprantama, gyvenimo tempas net ir vaikams dabar yra žaibiškas. Mokykla, būreliai, žaidimai, filmukai, draugai, o kur dar interneto platybės, Youtube, susirašinėjimo ir kitos veiklos? Daug pagundų ir triukšmo, kuriam net ir suaugę žmonės ne visuomet atsispiria.

Galiu nedaryti nieko. Rezultatas? Nieko.

Berašant pamaniau, kad laikai, kai ištisas dienas su draugais važinėtis dviračiu buvo įdomiausias užsiėmimas jau yra praeityje. Bet kas čia per savigailos ar pasiteisinimo gaida. Skųstis nėra suku ir net patogu, jei norima pateisinti nesėkmes. Tiesa ta, kad mano gyvenimas, mano vaiko gyvenimas, labai labai daug kuo priklauso nuo manęs.

Galiu nedaryti nieko. Rezultatas? Nieko.

Galiu važinėtis dviračiu. Rezultatas?

  • Rodysiu pavyzdį savo dukrai;
  • leisime laiką kartu, o tai reiškia didinsime ryšį (apie tokio ryšio svarbą vėliau sau parašysiu atskirą straipsniadienį);
  • užsiimsime fizine veikla;
  • važinėjimas dviračiu bus įdiegtas šeimos kultūroje.

Ir tai tikrai ne visi privalumai, bet vien šių man pakanka, kad pradėčiau veikti nedelsiant.

Žinau, kad yra žodžiai ir jų kombinacija, kurie gali pasiekti beveik bet kurio žmogaus širdį, todėl kalbėti su dukra niekada nesiliausiu. Šeimoje siekiame užauginti savarankišką ir atsakingą žmogų, kuris pats rinktųsi savo kelią, siektų užsibrėžtų tikslų, žinotų ir nepamirštu, kad jau ir pats gyvenimas yra šventė.

Būk atidi savo norams ir tavo norai bus atidūs tau.

Pastarąjį kartą su dukra pokalbį apie mokslus užbaigiau taip:

“Šiandieną tu jau žinai didelę paslaptį, kuri atskleidžia, kad gali pasiekti visus savo tikslus ir tapti beveik bet kuo. Ir net nesvarbu, ar jau tiksliai žinai kuo nori būti užaugus. Pavyzdžiui, sakei, kad nori daug keliauti? Mokykla, o ar vėliau universitetas, tai tik tavo laipteliai, kurie padės tai pasiekti. Svarbu stengtis ir lipti šiais laipteliais rūpestingai. Būk atidi savo norams ir tavo norai bus atidūs tau. Ir niekada nepamiršk, kad esame šalia, jei tik tau reikia pagalbos. Mes su mama labai tave mylime”.