mama ir dukra - zodziaisau.ltMano dukrai, kaip ir daugeliui vaikų, patinka žiūrėti filmukus, piešti, dainuoti, ir patinginiauti. Ji stengiasi gerai mokytis, nors gal rezultato kartais nori per greitai. Šeimoje dažnai kalbamės, apie tai kaip siekti užsibrėžto tikslo, koks požiūris į gyvenimą yra geresnis.

Stengiuosi, kad pokalbiai nebūtų eilinis pamokslavimas, juk pats mažas būdamas tokiems pokalbiams priešinausi. Siekiu, kad viskas vyktų per diskusiją, aptarimus, pavyzdžius.

Visgi, šiandieną išlaikyti vaiko dėmesį nėra lengva, o prasmingas vaiko užduotas klausimas, man kaip vandens gurkšnis karštą vasaros dieną. Suprantama, gyvenimo tempas net ir vaikams dabar yra žaibiškas. Mokykla, būreliai, žaidimai, filmukai, draugai, o kur dar interneto platybės, Youtube, susirašinėjimo ir kitos veiklos? Daug pagundų ir triukšmo, kuriam net ir suaugę žmonės ne visuomet atsispiria.

Galiu nedaryti nieko. Rezultatas? Nieko.

Galiu leisti viskam judėti pasroviui ir nedaryti nieko. Rezultatas? Nieko.

Arba galiu ir toliau mėginti kalbėtis ir leisti laiką kartu. Pavyzdžiui važinėtis dviračiu. Rezultatas?

  • rodysiu pavyzdį savo dukrai;
  • leisime laiką kartu, o tai reiškia didinsime ryšį;
  • užsiimsime fizine veikla;
  • važinėjimas dviračiu bus įdiegtas šeimos kultūroje.

Ir tai ne visi privalumai, bet vien šių pakanka, kad nenuleisčiau rankų ir veikčiau nedelsiant.

Žinau, kad yra žodžiai ir jų kombinacija, kurie gali pasiekti beveik bet kurio žmogaus širdį, todėl kalbėti su dukra niekada nesiliausiu. Šeimoje siekiame užauginti savarankišką ir atsakingą žmogų, kuris suprastų savo vertę, pats rinktųsi savo kelią, siektų užsibrėžtų tikslų, žinotų ir nepamirštu, kad jau ir pats gyvenimas yra šventė.

Būk atidi savo norams ir tavo norai bus atidūs tau.

Pastarąjį kartą su dukra pokalbį apie mokslus užbaigiau taip:

“Šiandieną tu jau žinai didelę paslaptį, kuri atskleidžia, kad gali pasiekti visus savo tikslus ir tapti beveik bet kuo. Ir net nesvarbu, ar jau tiksliai žinai kuo nori būti užaugus. Pavyzdžiui, sakei, kad nori daug keliauti? Mokykla, o ar vėliau universitetas, tai tik tavo laipteliai, kurie padės tai pasiekti. Svarbu stengtis ir lipti šiais laipteliais rūpestingai. Būk atidi savo norams ir tavo norai bus atidūs tau. Ir niekada nepamiršk, kad esame šalia, jei tik tau reikės pagalbos”.